Tworzywa sztuczne w motoryzacji

Tworzywa sztuczne w motoryzacji

Czy tworzywa sztuczne znajdują zastosowanie w motoryzacji? Są one niezbędne w przypadku produkcji płyt ABS. Stosuje się je do tworzenia zderzaków, bagażników, desek rozdzielczych czy nadkoli.

spienione pcw

Charakterystyka i zastosowanie spienionego PCW

Spienione PCW to jeden z produktów wykonywanych z tworzywa sztucznego. Ma wiele zalet i dużo różnych zastosowań. Jest to płyta zrobiona z polichlorku winylu. W procesie jej produkcji wykorzystuje się technikę swobodnego spieniania. Dzięki niej materiał ten z zewnątrz posiada gładką powierzchnię, ale w środku ma strukturę regularnych, zamkniętych komórek. Taka płyta wyróżnia się małą wagą, jednak mimo to jest sztywna.

płyty hpl

Właściwości i zastosowanie płyt elewacyjny HPL

Płyty HPL mają wiele zastosowań zarówno we wnętrzach domów, jak i jako ich zewnętrzna elewacja. Są to produkty naturalne – drewnopochodne. Można je zadrukować cyfrowo, dzięki czemu projekty architektów nabierają niepowtarzalnego charakteru.

płyty xps

Zastosowania płyt z polistyrenu ekstradowanego XPS

Płyty z polistyrenu ekstrudowanego XPS wyróżniają się właściwościami, które są coraz chętniej wykorzystywane w zakresie ocieplania powierzchni. Materiał ten znany jest również pod nazwą Styrodur. Cechuje się nie tylko doskonałymi właściwościami technicznymi, ale również niską podatnością na działanie ognia, wytrzymałością na działanie czynników mechanicznych oraz nieinwazyjnością dla środowiska naturalnego. To wszystko sprawia, że płyty z polistyrenu ekstrudowanego XPS są coraz chętniej wykorzystywane w budownictwie i przemyśle.

Kurtyny paskowe w myjni

Kurtyny paskowe. Co warto o nich wiedzieć?

Kurtyny paskowe to pionowe pasy z tworzywa sztucznego, które wiesza się w przejściach między pomieszczeniami lub w wyjściach na zewnątrz. W poprawnie wyprodukowanej i powieszonej kurtynie pasy zachodzą na siebie, dzięki czemu uzyskuje się jej dużą szczelność. Pasy są przy tym stosunkowo lekkie, dzięki czemu łatwo je odchylić i przez nie przejść (lub przejechać np. wózkiem widłowym). Te dwie cechy sprawiają, że kurtyny znajdują wiele zastosowań w różnych branżach.

Budownictwo

Produkty z tworzyw sztucznych dla budownictwa

Produkty z tworzyw sztucznych dla budownictwa w naszej ofercie to m.in.: poliwęglan komorowy, płyty kompozytowe / HPL, Fundermax, płyty kompozytowe aluminiowe Reynobund 55, poliwęglan lity, rulony z miękkiego PCW...

 

czytaj więcej

Przemysł

tworzywa sztuczne dla branży przemysłowej

W naszej ofercie proponujemy także tworzywa sztuczne dla branży przemysłowej - HIPS wykorzystywany między innymi w identyfikacji punktów sprzedaży oraz ABS stosowany do bagażników samochodowych bądź zderzaków...

 

czytaj więcej

 

Realizacje

tworzywa sztucznych dla budownictwa, przemysłu i reklamy

Jesteśmy dystrybutorem szerokiej gamy certyfikowanych, wysokiej jakości produktów z tworzyw sztucznych dla budownictwa, przemysłu i reklamy. Zapraszamy do zapoznania się z galerią naszych realizacji

 

Czytaj więcej

Reklama

reklama

Oferujemy materiały powszechnie używane do produkcji kasetonów reklamowych, stojaków, szyldów, ekspozytorów, jak również elementów wyposażenia wnętrz i stoisk targowych. Duży segment stanowią media...

 

Czytaj więcej

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.