Poliwęglany są coraz powszechniej wykorzystywane w budownictwie - dotyczy to zarówno budownictwa miejskiego, jak i wznoszenie budynków jednorodzinnych. Ze wszystkich poliwęglanów to właśnie komorowy jest wykorzystywany najczęściej. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim ogromnej liczbie zalet, które posiada. W tym artykule wskazujemy te najważniejsze.
Czy tworzywa sztuczne znajdują zastosowanie w motoryzacji? Są one niezbędne w przypadku produkcji płyt ABS. Stosuje się je do tworzenia zderzaków, bagażników, desek rozdzielczych czy nadkoli.
Płyty z polistyrenu ekstrudowanego XPS wyróżniają się właściwościami, które są coraz chętniej wykorzystywane w zakresie ocieplania powierzchni. Materiał ten znany jest również pod nazwą Styrodur. Cechuje się nie tylko doskonałymi właściwościami technicznymi, ale również niską podatnością na działanie ognia, wytrzymałością na działanie czynników mechanicznych oraz nieinwazyjnością dla środowiska naturalnego. To wszystko sprawia, że płyty z polistyrenu ekstrudowanego XPS są coraz chętniej wykorzystywane w budownictwie i przemyśle.
Spienione PCW to jeden z produktów wykonywanych z tworzywa sztucznego. Ma wiele zalet i dużo różnych zastosowań. Jest to płyta zrobiona z polichlorku winylu. W procesie jej produkcji wykorzystuje się technikę swobodnego spieniania. Dzięki niej materiał ten z zewnątrz posiada gładką powierzchnię, ale w środku ma strukturę regularnych, zamkniętych komórek. Taka płyta wyróżnia się małą wagą, jednak mimo to jest sztywna.
Płyty HPL mają wiele zastosowań zarówno we wnętrzach domów, jak i jako ich zewnętrzna elewacja. Są to produkty naturalne – drewnopochodne. Można je zadrukować cyfrowo, dzięki czemu projekty architektów nabierają niepowtarzalnego charakteru.